Dünya Felsefe Gününde İoanna Kuçuradi Efes Selçuk’ta

“Niçin Felsefe?” teması ve “Geçmişi Hisset Geleceği Keşfet” sloganı ile Efes Selçuk’ta ikincisi düzenlenecek olan Herakleitos Felsefe Günleri 17 Kasım’da Selçuk Efes Kent Belleği’nde başlıyor.

Unesco tarafından da kabul edilen Dünya Felsefe Günü, 2002 yılından bu yana Kasım ayının her üçüncü perşembesi kutlanıyor. Yayınladığı videoda Dünya Felsefe Günü’nün bu yıl Herakleitos’un memleketi Efes Selçuk’ta kutlanacağını belirten Kuçuradi; “Bu yıl Dünya Felsefe Günü’nü kutlamaya başlamanın 20. Yılı. Türkiye’de bugünün ilk büyük kutlamasını Harran’da yapmıştık. Bu yıl da Herakleitos’un memleketinde yapacağız Selçuk halkı ile birlikte. Zaman içinde nelerin değiştiğine, nelerin değişmediğine bir göz atacağız. Ve felsefenin ne işe yaradığını görmeye çalışacağız. 17 Kasım Perşembe günü görüşmek üzere” dedi.

Herakleitos Felsefe Günleri’nin ikincisi Türkiye Felsefe Kurumu, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve kentteki sivil toplum kuruluşlarının Efes Selçuk Belediyesi ile işbirliği sonucu düzenlenecek.

“Geçmişi hisset geleceği keşfet” sloganıyla 17- 18- 19 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Herakleitos Felsefe Günleri II kapsamında düzenlenen tüm seminerler ücretsiz olup tüm ilgililerinin katılımına açık olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir